Provoz eshopu www.danske-krby.cz byl ukončen.
Nové objednávky již nepřijímáme.

Případně nás kontaktujte na info@respektus.cz.

Děkujeme

Více informací

Bio krby

Bio krby můžete umístit opravdu kdekoliv, bez nutnosti napojení na komín a bez stavebních úprav. Bio krby hoří ale skutečným teplým a živým plamenem, do kterého se budete dlouhé hodiny rádi dívat. Bio krby bez komínu také vydávají teplo. Nejedná se tedy o žádný "falešný" nebo "umělý" oheň, ale o skutečný krb se skutečným plamenem, který se stane srdcem Vašeho domova.

Biokrby hoří na bioethanol, který je upraven tak, aby hořel žlutým, teplým plamenem. Chcete se dozvědět víc o fungování biokrbů? Navštivte naší sekci Bio krby - Poradna.

 
 

Bio krby - kvalita bez kompromisů

Naše společnost spolupracuje jako výhradní distributor pouze s výrobci, kteří vyrábějí opravdu jen ty nejlepší bio krby na trhu. Naši dodavatelé mají vlastní vývojová oddělení, spolupracují s uznávanými designéry a vycházejí z dlouhodobých zkušeností s bio krby po celém světě. A především - dbají na stoprocentní bezpečnost konstrukce a zpracování biokrbů.

Dánské bio krby bez komínu Decoflame, švédské bio krby Vauni hoří skutečným plamenem a přitom fungují bez komínu, bez zápachu a bez tvorby sazí. Dále jsme partnery pro ČR pro výrobce Brasa, který přináší na trh, stolní bio krby s keramickými hořáky, které jsou lehce přemístitelné a přitom mají tyto bio krby krásný hřejivý plamen. Dále jsme partnery pro celosvětově největšího výrobce bio krbů Planika. Od roku 2013 jsme se stali dovozci předních evrospkých značek Safretti a Ruby Fires.

Tak abychom uspokojili všechny zákazníky, přinášíme od zimy 2013 také dostupnější řadu bio krbů. Z nichž nejoblíbenější jsou biokrby výrobce Carlo Milano.

Všechny bio krby hoří pouze na biolíh, který představuje „zelené“ palivo, které je biologicky odbouratelné, vyrobené z trvale udržitelných přírodních zdrojů. Během spalování vzniká pouze vodní pára a CO2 (kysličník uhličitý). Bio krby při hoření nevylučují žádné škodlivé látky, saze nebo kouř. Bioetanol je vyráběn fermentací rostlin nebo jejich částí a následně je denaturován. Jeden litr bioetanolu vytvoří tepelný výkon až 7.1 kW. A díky bezkomínovému řešení Vám toto teplo neproletí komínem, ale zůstane v místnosti.

Doba hoření závisí na nastavení intenzity plamene a proudění vzduchu v místnosti. Obecně jeden litr bioalkoholu vystačí na 2 až 4 hodiny hoření. To představuje opravdu minimální náklady na provoz krbu, který hoří živým, opravdovým plamenem.

Bio krby a bezpečnost

Všechny námi dodávané bio krby jsou při správném používání absolutně bezpečné. Jsou například vybaveny několika bezpečnostními prvky, jako je například nádržka zachytávající biolíh v případě jeho přelití nebo rozlití během nalévání. Bojíte-li se, aby se Vaše děti nebo čtyřnozí miláčci nespálili, pak pro Vás máme bio krby, kde plamen chrání tvrzené žáruvzdorné sklo. Jedná se o velmi populární nástěnné biokrby Atlantic (Decoflame) a Shadow (Vauni).
Bio krby bez komínu Decoflame, Planika, Vauni, Safretti, Ruby Fires a Brasa jsou vyráběny v moderních továrnách, ale s velkým a rozhodujícím podílem ruční práce. Jedná se o produkty výhradně evropské (Švédsko, Dánsko, Nizozemí) nebo americké (USA). Výrobci patří k leadrům v oboru, s důrazem na vlastní výzkum, vývoj a spolupráci s designéry.

Bio krby Decoflame a Vauni byly schváleny švédskou certifikační organizací SITAC jako naprosto bezpečné. SITAC, podobně jako TÜV, má jedny z nejpřísnějších kritérií na bezpečnost. Krby na biolíh Decoflame a Vauni byly testovány na bezpečnost konstrukce, zpracování, zavěšení na zeď a dále pak na neškodlivost výparů. Bio krby Decoflame a Vauni uspěly bez výhrad.
Bio krby Carlo Milano obdržely certifikát TÜV, který potvrzuje bezpečnost jejich použití a provozu.
Krby na biolíh Brasa jsou vyráběny v USA, podle nejpřísnějších amerických standardů na bezpečnost a ochranu spotřebitele.Biokrby Planika jsou nejznámější biokrby na trhu.

Všechny typy krbů jsou velmi jednoduché na instalaci.

Jako každý oheň i oheň z bioetanolu spotřebovává kyslík, proto byste měli místnost, ve které je umístěn Váš bio krb, pravidelně větrat během hoření (není-li zajištěna přirozená ventilace).

Bio krby - kompletní nabídka

V naší nabídce najdete široký výběr bio krbů. Vybrat si můžete následující bio krby: stolní bio krby, nástěnné bio krby, volně stojící bio krby a unikátní bio krby zavěšené v prostoru.
Věříme, že si vyberete. Pokud budete potřebovat pomoct s výběrem, neváhejte nás kontaktovat.

Novinky e-mailem

Chcete-li dostávat informace o slevách, akčních cenách a nových produktech, vložte svou e-mailovou adresu

nebo zrušit odběr

 
 

Členství v asociacích

Kontakty