Provoz eshopu www.danske-krby.cz byl ukončen.
Nové objednávky již nepřijímáme.

Případně nás kontaktujte na info@respektus.cz.

Děkujeme

Více informací
FUNKCE
/files/image/89-bio-krb-horus-02blog-uvnitr.jpg

Jak mám zapálit bio krb?

Je to jednoduché...stačí přiložit zapalovač a bio krb hoří!

 

 

 

Jak se bio krb zapaluje? Kam se biolíh lije? Časté otázky...

Každý bio krb má hořák/nádržku nebo také kalíšky. Hořák může být buď pouze prázdný nebo obsahuje keramickou vložku, do které se biolíh vsákne. Tedy biolíh, tak jak ho dostanete lijete přímo do hořáku bio krbu. Biolíh se stále vsakuje do vložky nebo plní hořák. U každého krbu, by mělo být danné ( a my to tak máme), jaký má objem.

Hořák plníte do 2/3 jeho velikosti Ttedy ne zcela plný nebo pokud vidíte, že se stále vsakuje do vložky. Když je toto hotovo, kanystr uzavřete a odložíte. Zapalovač přiložíte k hořáku a zažehnete. Výpary biolihu okamžitě vzplanou.

Plamínek bude nejdříve malý a modrý. Je to proto, že biolíh je studený a musí se rozehřát. Plameny stále nabývají na intenzitě, rostou a získávají žlutou barvu... až do jejich plné velikosti.

Při zapalování je důležité, abyste nalili dostatek biolihu do hořáku... například pokud do hořáku o objemu 2l nalijete 0,5l biolihu, je to prostě málo a krb hořet nebude!

Že krb dohořívá poznáte tak, že plamínek se zmenší a krb již hoří podstatně hůře. V tom případě , doporučujeme, zavřít hořák a nechat plamen udusit. Nutné počkat minimálně 20min. -30min. (aby byl krb vychladlý) a znovu dolít a zapálit.

Požitek z bio krbu si můžete zpříjemnit použitím vůně do bio krbu.

 

Zpět na výpis článků

Novinky e-mailem

Chcete-li dostávat informace o slevách, akčních cenách a nových produktech, vložte svou e-mailovou adresu

nebo zrušit odběr

 
 

Členství v asociacích

Kontakty